Aktualności

28.03 2021

NOMINACJE DLA KANCELARII M&S W TRZECH RANKINGACH PRAWNICZYCH

Podobnie jak w latach ubiegłych, kancelaria M&S i Mec. Jarosław Sroczyński otrzymali nominacje w rankingach Chambers Europe 2021, WHO’S WHO LEGAL 2020 and Global Competition Review (GCR 100) 2021, w dziedzinie prawa konkurencji.

czytaj więcej >

01.03 2021

Z głębokim żalem informujemy, że 27 lutego 2021 roku zmarł prof. dr hab. Janusz Barta, związany z naszą kancelarią od chwili jej założenia. Był dla nas wzorem do naśladowania. Profesor Barta był ciepły i życzliwy, pełen mądrości i humoru. Pozostanie zawsze w naszej pamięci.

czytaj więcej >

20.12 2020

NASI PRAWNICY WSPÓŁAUTORAMI NOWEJ PUBLIKACJI

Wydawnictwo Wolters Kluwer opublikowało 2-tomową publikację pod redakcją Prof. Ryszarda Markiewicza – „Ustawy autorskie. Komentarze”, 2020. Publikacja ta obszernie omawia trzy powiązane ze sobą ustawy: o prawie autorskim i prawach pokrewnych, o ochronie baz danych oraz o zbiorowym zarządzaniu prawami autorskimi i pokrewnymi. Współautorami publikacji są prawnicy z naszej kancelarii: dr Michał Markiewicz, dr Sybilla Stanisławska-Kloc, dr Jakub Chwalba i dr hab. Michał Wyrwiński.

czytaj więcej >

10.12 2020

JAROSŁAW SROCZYŃSKI PROWADZIŁ SZKOLENIA DLA RADCÓW PRAWNYCH

W dniach 17 listopada i 8 grudnia 2020 r., Jarosław Sroczyński prowadził szkolenia dla radców prawnych, członków Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. Tematyką szkoleń było prawo konkurencji, a szczegółowe zagadnienia dotyczyły zakazanych porozumień, nadużywania pozycji dominującej, kontroli koncentracji, kar nakładanych przez Prezesa UOKiK oraz zagadnień procedury antymonopolowej i odwoławczej. W szkoleniach wzięło udział kilkuset uczestników – Koleżanek i Kolegów z katowickiej OIRP.

czytaj więcej >

04.12 2020

JAROSŁAW SROCZYŃSKI PRELEGENTEM NA KONGRESIE PULSU BIZNESU

W dniu 30 listopada 2020 r., Jarosław Sroczyński wygłosił prelekcję na XII Kongresie Prawo Konkurencji, zorganizowanym przez Puls Biznesu. Temat wystąpienia to „Trzy dekady UOKiK – dziesięć najważniejszych decyzji (przegląd subiektywny)”. Zostały przypomniane i omówione takie decyzje Prezesa UOKiK, jak ws. FSO, Wrigley Polska, Górażdże Cement, Dekra, Roche Polska, Sfinks Polska, i in.

czytaj więcej >

02.11 2020

Jarosław Sroczyński w panelu konferencji konsumenckiej

W dniach 27-28 października 2020 r. odbyła się VII Międzynarodowa Konsumencka Konferencja Naukowa „Reklamacje, mediacje i inne postępowania w sprawach konsumenckich”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Mec. Sroczyński był uczestnikiem panelu dotyczącego postępowań konsumenckich w sprawach dotyczących produktów codziennego użytku.

czytaj więcej >

27.10 2020

Zuzanna Ochońska została radcą prawnym

Uprzejmie informujemy, że w dniu 26 października 2020 roku, Zuzanna Ochońska złożyła ślubowanie i została radcą prawnym Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Serdecznie gratulujemy Pani Mecenas!

czytaj więcej >