Aktualności

29.04 2022

„Publiczne komunikowanie utworu w Internecie w prawie UE (dyrektywa 2001/29 vs dyrektywa 2019/790) – czy „istnieje” możliwy do określenia zakres tego prawa?”.

W numerze 1/2022 Białostockich Studiów Prawniczych ukazał się artykuł dr. Michała Markiewicz pod tytułem: „Publiczne komunikowanie utworu w Internecie w prawie UE (dyrektywa 2001/29 vs dyrektywa 2019/790) – czy „istnieje” możliwy do określenia zakres tego prawa?”. Zagadnienia związane z interpretacją zakresu prawa autorskiego w Internecie nie tylko są, delikatnie mówiąc nieoczywiste, ale ulegają dalszej komplikacji w ramach implementacji dyrektywy DSM.W artykule autor zwraca uwagę m.in. na wybrane niekonsekwencje w orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości UE. Zapraszamy do lektury. http://bsp.uwb.edu.pl/wp-content/uploads/2022/03/173_Book-BSP-27-nr-1.pdf

czytaj więcej >

27.04 2022

WYKŁAD MEC. ZUZANNY OCHOŃSKIEJ DLA IP STUDENT TBSP UJ

25 kwietnia odbył się wykład „Prawo w branży mody” prowadzony dla projektu “IP STUDENT” – Koła Naukowego Prawa Własności Intelektualnej TBSP UJ przez Mec. Zuzannę Ochońską. To zawsze duża przyjemność móc podzielić się naszą wiedzą ze studenckim audytorium zainteresowanym tematyką regulacji w przemyśle modowym.

czytaj więcej >

WIEDZA

Wieloletnie powiązanie szeregu prawników Kancelarii M&S, z pracą na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ich ciągłe zaangażowanie w rozwój doktryny prawa, a także wiedza mec. Sroczyńskiego założyciela i pierwszego dyrektora Delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Krakowie, pozwalają na stwierdzenie, że zespół Kancelarii M&S składa się z ekspertów w zakresie specjalizacji kancelarii.

DOŚWIADCZENIE

Prawnicy Kancelarii M&S posiadają wieloletnie doświadczenie w stosowaniu prawa. Niejednokrotnie byli twórcami precedensowych wykładni prawa pozwalających chronić ich klientów w najdogodniejszy sposób. Doradzali zarówno wielkim przedsiębiorcom jak i organom państwowym.

NOWOCZESNOŚĆ

Kancelaria M&S kładzie nacisk na bezpośredni i elastyczny kontakt z klientem, równocześnie dostosowując się do jego oczekiwań oraz stawiając na praktyczne i szybkie reagowanie na pojawiające się potrzeby.