Aktualności

28.10 2021

Kancelaria Markiewicz & Sroczyński GP i Jarosław Sroczyński rekomendowani w dziedzinie COMPETITION & ANTITRUST w ramach międzynarodowego rankingu Client Choice 2021 organizowanego przez Lexology.

Kancelaria Markiewicz & Sroczyński GP i Jarosław Sroczyński rekomendowani w dziedzinie COMPETITION & ANTITRUST w ramach międzynarodowego rankingu Client Choice 2021 organizowanego przez Lexology. Cytując za organizatorami „Założony w 2005 roku konkurs Client Choice wyróżnia te kancelarie prawne i partnerów na całym świecie, którzy cechują się doskonałą obsługą klienta i jakością świadczonych usług. Kryteria tego wyróżnienia koncentrują się na zdolności dodawania rzeczywistej wartości do biznesu klienta, wykraczającej poza innych uczestników rynku. Wyjątkowo, kancelarie prawne i partnerzy mogą być nominowani wyłącznie przez profesjonalistów.”. Ogromne gratulacje dla wszystkich wyróżnionych!

🔵 Więcej aktualności z praktyki Markiewicz & Sroczyński GP: https://mslegal.com.pl/?page_id=10

🔵 Pełen ranking Client Choiche 2021 dostępny za linkiem: https://www.lexology.com/clientchoice?g=workarea&j=Poland&p=1&ps=50&w=Competition%20%26%20Antitrust

czytaj więcej >

28.10 2021

ROZMOWA O PRAWIE AUTORSKIM PODCZAS 24. EDYCJI MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW KSIĄŻKI W KRAKOWIE Z UDZIAŁEM EKSPERTÓW M&S

Za nami 24. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, czyli cztery szczególne dni dla twórców i miłośników świata literatury. Dziękujemy organizatorom, a w szczególności Pani Ewie Usowicz – redaktor naczelnej Prawo.pl, serwisu Wolters Kluwer – za przeprowadzenie ciekawej dyskusji z udziałem ekspertów z naszego zespołu: prof. dr. hab. Ryszarda Markiewicza i dr. Sybilli Stanisławskiej - Kloc, a także Kierownika Katedry Prawa Własności Intelektualnej UJ prof. dr. hab. Andrzeja Matlaka. Rozmowa poruszyła wiele istotnych kwestii prawno-autorskich, a inspiracją do tego spotkania była publikacja Wolters Kluwer pt. “Ustawy autorskie. Komentarze.”, pod redakcją prof. Ryszarda Markiewicza. Wśród współautorów wspomnianych komentarzy są następujący prawnicy z zespołu M&S: dr Michał Markiewicz, dr Sybilla Stanisławska – Kloc, dr hab. Michał Wyrwiński oraz dr Jakub Chwalba.

🔵 Więcej aktualności z praktyki Markiewicz & Sroczyński: https://mslegal.com.pl/?page_id=10

🔵 Więcej o naszym zespole IP: https://mslegal.com.pl/?page_id=12

🔵 “Ustawy Autorskie. Komentarze.” dostępna w wersji elektronicznej przez portal Wolters Kluwer: https://www.wolterskluwer.com/pl-pl/solutions/lex

czytaj więcej >

WIEDZA

Wieloletnie powiązanie szeregu prawników Kancelarii M&S, z pracą na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ich ciągłe zaangażowanie w rozwój doktryny prawa, a także wiedza mec. Sroczyńskiego założyciela i pierwszego dyrektora Delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Krakowie, pozwalają na stwierdzenie, że zespół Kancelarii M&S składa się z ekspertów w zakresie specjalizacji kancelarii.

DOŚWIADCZENIE

Prawnicy Kancelarii M&S posiadają wieloletnie doświadczenie w stosowaniu prawa. Niejednokrotnie byli twórcami precedensowych wykładni prawa pozwalających chronić ich klientów w najdogodniejszy sposób. Doradzali zarówno wielkim przedsiębiorcom jak i organom państwowym.

NOWOCZESNOŚĆ

Kancelaria M&S kładzie nacisk na bezpośredni i elastyczny kontakt z klientem, równocześnie dostosowując się do jego oczekiwań oraz stawiając na praktyczne i szybkie reagowanie na pojawiające się potrzeby.