Aktualności

26.03 2024

LICENCJA NA PROGRAM KOMPUTEROWY – MOŻLIWOŚCI I RYZYKA. ARTYKUŁ DR. MICHAŁA MARKIEWICZA DLA RZECZPOSPOLITEJ

Dzisiaj w Rzeczpospolitej dr Michał Markiewicz pisze o programie komputerowym, a dokładniej o problemie ukształtowania relacji związanych ze stworzeniem i rozwojem kluczowego dla przedsiębiorcy oprogramowania, takiego jak np. ERP. Czy przedsiębiorca powinien rozwijać taki program samodzielnie, korzystać z usług małych lub średnich firm informatycznych, czy też wybrać oprogramowanie jednego z dużych i renomowanych dostawców. Każde z powyższych rozwiązań ma swoje plusy, ale także rodzi pewne niebezpieczeństwa. Ważne, aby decyzję podejmować świadomie i dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań. Ogólnodostępny fragment artykułu: https://archiwum.rp.pl/artykul/1512833-Licencja-na-program-komputerowy—mozliwosci-i-ryzyka.html?fbclid=IwAR28IHUZ2JA8hQGH8jG3PD9C745yE2_mJptFgv3wSX7WZcjBhAFiN1rZydg

czytaj więcej >

26.03 2024

MECENAS EWELINA BOSEK DLA PRAWO.PL – CZY DA SIĘ SKUTECZNIE OBEJŚĆ OBOWIĄZEK UŻYWANIA ZNAKU TOWAROWEGO

W portalu Prawo.pl w ramach „5 minut o PWI“ ukazał się artykuł radcy prawnego Eweliny Bosek dotyczący obowiązku używania znaków towarowych i prób jego obejścia w celu utrzymania szerszej ochrony znaku. Monopol na znak towarowy nie jest bezwzględny i aby go zachować, znak musi być realnie i regularnie używany w obrocie rynkowym po upływie pięcioletniego okresu karencji. Z kolei od strony biznesowej bywa, że potrzebna jest ochrona szersza, niż tylko w zakresie rzeczywistego używania oznaczenia. Czy da się uniknąć obowiązku używania? Czy uzyskiwanie kolejnych praw ochronnych na analogiczny znak w celu uniknięcia tego obowiązku jest działaniem dozwolonym i skutecznym? Strategie biznesowe są różne, ale prawnie często nietrwałe i łatwo podważalne. Link do artykułu: https://www.prawo.pl/biznes/czy-da-sie-skutecznie-obejsc-obowiazek-uzywania-znaku-towarowego,525924.html?fbclid=IwAR2eU7D-GRhBCBDHIIKhAW14lEoO-z7UkXHtA_BsZk2EDmsQEXJIKPfGDqs

czytaj więcej >

WIEDZA

Wieloletnie powiązanie szeregu prawników Kancelarii M&S, z pracą na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ich ciągłe zaangażowanie w rozwój doktryny prawa, a także wiedza mec. Sroczyńskiego założyciela i pierwszego dyrektora Delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Krakowie, pozwalają na stwierdzenie, że zespół Kancelarii M&S składa się z ekspertów w zakresie specjalizacji kancelarii.

DOŚWIADCZENIE

Prawnicy Kancelarii M&S posiadają wieloletnie doświadczenie w stosowaniu prawa. Niejednokrotnie byli twórcami precedensowych wykładni prawa pozwalających chronić ich klientów w najdogodniejszy sposób. Doradzali zarówno wielkim przedsiębiorcom jak i organom państwowym.

NOWOCZESNOŚĆ

Kancelaria M&S kładzie nacisk na bezpośredni i elastyczny kontakt z klientem, równocześnie dostosowując się do jego oczekiwań oraz stawiając na praktyczne i szybkie reagowanie na pojawiające się potrzeby.