Aktualności

22.09 2021

RANKING EXPERT GUIDES COMPETITION AND ANTITRUST 2021

Mec. Jarosław Sroczyński i Kancelaria Markiewicz & Sroczyński uzyskali po raz kolejny rekomendację w rankingu Expert Guides Competition and Antitrust 2021. “Expert Guides bada światowy rynek prawny od ponad 20 lat i stał się jednym z najbardziej zaufanych źródeł dla międzynarodowych nabywców usług prawnych.” (expertguides.com)

czytaj więcej >

16.09 2021

PROF. RYSZARD MARKIEWICZ I DR MICHAŁ MARKIEWICZ W PANELU XXI KRAKOWSKIEJ KONFERENCJI Z CYKLU NOWOCZESNE PRAWO AUTORSKIE I PRAWO WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ 2021

W dniach 13-15 września 2021 r. w Krakowie, odbyła się XXI Krakowska Konferencja zorganizowana przez Ośrodek Edukacyjny FORUM w ramach cyklu NOWOCZESNE Prawo Autorskie i Prawo Własności Intelektualnej. Dr Michał Markiewicz prowadził wykład obejmujący dwa zagadnienia : 1) kolizję między zarejestrowanymi znakami towarowymi z uwzględnieniem przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz 2) wątpliwości wokół publicznego komunikowania utworu w orzeczeniach TSUE oraz Dyrektywie 2019/790. Natomiast Prof. Ryszard Markiewicz wyłożył materię obejmującą: zasady oceny prawnej krótkich fragmentów tekstu na przykładzie ochrony prawnoautorskiej zwrotu “Wsiąść do pociągu byle jakiego”, technologia NFT czyli ”Non-Fungible Token”, a także “Nowe sprawy, nowe obrazki – stare i nowe problemy prawa autorskiego (orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości, polskie orzecznictwo sądowe, nowe wyzwania dla prawa autorskiego.

czytaj więcej >

WIEDZA

Wieloletnie powiązanie szeregu prawników Kancelarii M&S, z pracą na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ich ciągłe zaangażowanie w rozwój doktryny prawa, a także wiedza mec. Sroczyńskiego założyciela i pierwszego dyrektora Delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Krakowie, pozwalają na stwierdzenie, że zespół Kancelarii M&S składa się z ekspertów w zakresie specjalizacji kancelarii.

DOŚWIADCZENIE

Prawnicy Kancelarii M&S posiadają wieloletnie doświadczenie w stosowaniu prawa. Niejednokrotnie byli twórcami precedensowych wykładni prawa pozwalających chronić ich klientów w najdogodniejszy sposób. Doradzali zarówno wielkim przedsiębiorcom jak i organom państwowym.

NOWOCZESNOŚĆ

Kancelaria M&S kładzie nacisk na bezpośredni i elastyczny kontakt z klientem, równocześnie dostosowując się do jego oczekiwań oraz stawiając na praktyczne i szybkie reagowanie na pojawiające się potrzeby.